فصلنامه نقد کتاب میراث - اسلایدر صفحه اصلی
برگزاری همایش بین‌المللی «ابراهیم متفرقه و گسترش چاپ کتاب در جهان اسلام»

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ | 
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، این مؤسسه، همایش بین‌المللی  «ابراهیم متفرقه و گسترش چاپ کتاب در جهان اسلام» را با همکاری  مؤسسه «یونس امره» در دی‌ماه سال جاری در مؤسسه خانه کتاب برگزار می‌کند.
بررسی شخصیت تاریخی ابراهیم متفرقه، آثار چاپ‌شده به زبان فارسی در چاپخانه ابراهیم متفرقه، تألیفات ابراهیم متفرقه، نقش ابراهیم متفرقه در گسترش زبان فارسی، ابراهیم متفرقه آغازی برای چاپ در عثمانی، تأثیرگذاری ابراهیم متفرقه بر صنعت چاپ در امپراتوری عثمانی،  تأثیرپذیری کشورهای اسلامی از فعالیت‌های چاپی ابراهیم متفرقه ازجمله محورهای اصلی این همایش است.
از جمله محورهای فرعی همایش بین‌المللی  «ابراهیم متفرقه و گسترش چاپ کتاب در جهان اسلام» می‌توان به ناشران و نویسندگان زبان فارسی در امپراتوری عثمانی، تأثیر کتاب‌های چاپ فارسی در امپراتوری عثمانی بر صنعت نشر ایران، فارسی‌نویسان امپراتوری عثمانی در عصر چاپ، آثار ترجمه‌شده چاپی از عثمانی به فارسی و آثار ترجمه‌شده چاپی از فارسی به عثمانی اشاره کرد.
علاقه‌مندان باید چکیده مقاله‌های خود را در 500 کلمه تا 15 آبان‌ماه سال جاری و اصل مقالات خود را تا 15 آذرماه به نشانی الکترونیکی muteferrika@ketab.ir ارسال کنند.
نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه نقد کتاب میراث :
http://hrgbr.faslnameh.org/find.php?item=1.117.23.fa
برگشت به اصل مطلب